Pokemon Parody

Forum dla fanów i czytelników Pokemon Parody - a także paru innych fanficów.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Przypominam, że aby odblokować sobie możliwość czytania opowiadań, należy złożyć deklarację w temacie Lista Pisanych Opowiadań w dziale Dotyczące forum.

#1 2013-09-06 19:06:30

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

PLEBISCYT

Najpierw trochę historii.
Tradycją jest, że kiedy seria zbliża się do finału (finałowych walk czy też po prostu końca), urządzamy plebiscyt na najfajniejszą, najpopularniejszą i w ogóle naj postać (prawie jak postać Nayii). Pierwszy plebiscyt został urządzony podczas zamieszczania V tomu serii R/B/G i cieszył się dużą popularnością.
Wówczas pierwsze miejsce zajął (a to zaskoczenie) Giovannish, minimalnie przegrał z nim Porucznik, dalej lecieli Gar, Kogo, Szabrina... Ogólnie rzecz biorąc plebiscyt cieszył się dużą popularnością, w głosowaniu wzięli udział wszyscy stali Czytelnicy i kilku "okresowych". Rok później przy zamieszczaniu serii Yellow postanowiłam więc ponowić plebiscyt - niestety, jak pamiętają może Tom i IRQ, był to okres, kiedy PP na forum Pokemon Polska (gdzie było zamieszczane) kończyło swój żywot i przeżywało kres popularności, więc choć plebiscyt został przeprowadzony, a ilość głosów pozwoliła wyłonić zwycięzców, zrezygnowałam z uroczystego ogłoszenia wyników (była o tym tylko krótka notka, kto wygrał).
Teraz, gdy widzę, jak PP na nowo zaczyna cieszyć się popularnością, pomyślałam (trochę też za namową Toma), że warto by było ożywić tradycję. Zobaczymy, jak to wypali

Zasady są od zawsze takie same, bo na małą ilość osób głosujących się po prostu sprawdzają i dają w miarę wiarygodny obraz popularności postaci.
Czyli:
#1. Wybieracie sobie 10 ulubionych, najukochańszych, najfaniejszych postaci, które chcielibyście zobaczyć na 10-stopniowym podium.
#2. Układacie 10 wybranych postaci w kolejności od najbardziej lubianej, do najmniej, innymi słowy numer pierwszy otrzymuje Wasz faworyt, a numer 10 ten, kogo ze swojej dziesiątki lubicie najmniej.
#3. Swoje typy przekazujecie mnie - i tylko mnie. Najlepiej za pomocą prywatnych wiadomości na forum, maila albo skype'a. Ważne, aby nie dzielić się swoimi wyborami z innymi - bo głosowanie jest tajne.

Punktacja taka sama jak zawsze, czyli każda postać z numerem 1 otrzyma punktów 10, z numerem 2 punktów 9 i tak dalej aż do postaci z numerem 10, która otrzyma 1 punkt. NIE MA MIEJSC EGZEKWO. Możecie podać tylko 10 postaci i każda musi mieć swoje ściśle określone miejsce w Waszym prywatnym rankingu. Wiem, że seria F4 dała nam bardzo dużo postaci, ale zasady są takie i tyle.


~~Garść zasad i rad, które mogą, ale nie muszą pomóc~~
1. Pamiętajcie, że głosowanie ma wykazać najfajniejsze postacie serii F4. Wiadomo, że możecie lubić jakąś postać za jej wystąpienia w poprzednich seriach, ale przy wyborze swojej 10 z F4 kierujcie się wystąpieniami tej postaci w serii F4. Dodatkowo podanie postaci, która w F4 nie wystąpiła, automatycznie ją dyskwalifikuje.
2. Z tego samego powodu nie można głosować na postacie, które jeszcze się oficjalnie nie pojawiły (przykro mi, Nou, Doktorze... :c)
3. Dobrze jest, przesyłając mi swoje wybory, uzasadnić je. Nie jest to koniecznie, ale na pewno prezentuje się lepiej niż sama sucha lista.
4. Głosować można tylko raz, więc przed wysłaniem zastanówcie się, czy to aby Wasza ostateczna wersja. Pamiętajcie, że głosowanie nie kończy się za tydzień czy dwa - tylko będzie trwać mniej więcej do 100 rozdziału serii F4. W tych rozdziałach będzie się wiele działo i Wasze poglądy na pewne postaci mogą się zmienić.
5. W tym temacie można dyskutować czy to na temat plebiscytu, czy to na temat postaci, ale, proszę, nie umieszczajcie swoich typów (w sensie list lub fragmentów list). Można jak najbardziej się zastanawiać, czy fajniejszy jest Gar, czy jednak Gloom, czy lepiej zagłosować na Porucznika czy na Szabrinę, ale bez oznajmiania pewniaków typu "No u mnie na pierwszym miejscu będzie dziennik Roda, bo lubię go od pierwszego rozdziału serii Yellow".
6. Tak, głosować MOGĄ osoby, które nie czytały F4, ale ich głosy mogą mieć odrobinę mniejsze znaczenie, bo - patrz punkt 1. Aczkolwiek niektóre osoby (np. Chisai) znają wystarczająco wielką część fabuły F4, abym mogła zaufać ich głosom.


Po rozstrzygnięciu wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone i narysuję art, prezentujący zwycięzców (i mniej zwycięzców - zazwyczaj do 13 miejsca, chociaż podium jest tylko do 10).


Tak więc zapraszam do głosowania i do dyskusji. Kiedyś przy okazji postaram się w tematach R/B/G i Yellow umieścić wyniki poprzednich plebiscytów na naj postacie.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#2 2013-09-07 09:33:50

 martin

czytelnik

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 129
Punktów :   
Autor: Niczego
Ulubiony kolor: Chyba zielony
Ulubiona muzyka: Rock
Ulubiona czekolada: Gorzka

Re: PLEBISCYT

Czy Youtube może zostać ujęty za postać? Niby okimon, ale jednak jest jednym z bohaterów. To samo tyczy się Miaua.

Offline

 

#3 2013-09-07 11:22:40

 Tom

IRQ tu był.

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 438
Punktów :   
Ulubiony kolor: czerwony
Ulubiona muzyka: zwrotka Gara

Re: PLEBISCYT

no raczej, w plebiscycie serii RBG widzialem na ktoryms miejscu Wizardry'ego, który przecież nawet nie umie mówić, także to nie powinno być problemem :d

Offline

 

#4 2013-09-07 15:34:07

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: PLEBISCYT

A kto Wam powiedział, że okimony to nie postacie? X"D


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#5 2013-10-11 17:24:32

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: PLEBISCYT

A tak, chyba zapomniałam ogłosić:
Ponieważ pojawiły się już wszystkie nowe postacie, jakie miały do końca tego tomu, MOŻNA GŁOSOWAĆ - przekazywać mi na maila, pw lub skype'a lub inny sposób swoje głosy, zasady macie w pierwszym poście.
Na razie otrzymałam już dwa zestawy typów od dwóch osób, co jest dość fajne Widzę, że konkurencja będzie ostra i zażarta o tytuł naj postaci


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#6 2013-10-13 14:58:30

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: PLEBISCYT

Pardon, skłamałam. Jeszcze jedna postać pojawi się za dwa rozdziały. Kto nie głosował, może jeszcze poczekać. Lub nie.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#7 2013-11-02 12:36:36

 Tom

IRQ tu był.

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 438
Punktów :   
Ulubiony kolor: czerwony
Ulubiona muzyka: zwrotka Gara

Re: PLEBISCYT

Naprawdę liczę, że jeśli ktoś jeszcze nie oddał swoich głosów, to tylko dlatego, że waha się i czeka z tym do setnego rozdziału, kiedy - mniej więcej - ma zakończyć się głosowanie (tak wynika z pierwszego postu, jeśli jest inaczej, proszę mnie wyprowadzić z błędu xD). :C

Offline

 

#8 2013-11-02 12:44:57

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: PLEBISCYT

Nie, nie, na poziomie setnego wszystkie postacie, które miały się pojawić, odbębnią swoje role w fabule
Jak ktoś chce, może poczekać jeszcze na epickość Omena :3


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#9 2013-11-02 15:43:41

 martin

czytelnik

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 129
Punktów :   
Autor: Niczego
Ulubiony kolor: Chyba zielony
Ulubiona muzyka: Rock
Ulubiona czekolada: Gorzka

Re: PLEBISCYT

1 to numer którego najbardziej lubimy, a mam pytanie co do 10.Mianowicie czy nr 10 jest tym kogo nienawidzimy czy osobą, którą najmniej lubimy z tej 10, a są osoby których bardziej nie lubimy?

Ostatnio edytowany przez martin (2013-11-02 15:43:50)

Offline

 

#10 2013-11-02 15:53:51

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: PLEBISCYT

Martin, czytanie ze zrozumieniem:

#1. Wybieracie sobie 10 ulubionych, najukochańszych, najfaniejszych postaci, które chcielibyście zobaczyć na 10-stopniowym podium.
#2. Układacie 10 wybranych postaci w kolejności od najbardziej lubianej, do najmniej,

Ja to nawet pogrubiłam = =


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#11 2013-11-02 15:54:27

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: PLEBISCYT

Numer 10 jest tą osobą, którą najmniej lubimy z całej wymienionej listy.Xd Z swoich wszystkich ulubionych postaci. Nie wymieniamy postaci, których nienawidzimy. Tylko te, które lubimy, więc nr. 10 jest postacią, którą lubimy, ale mniej niż pozostałe.Xd Pomogłam czy tylko zagmatwałam? Oto jest pytanie.Xd
Ja to jestem leniwa.Xd Mam mniej więcej swoją listę postaci, ale się nadal zastanawiam czy  czegoś w niej nie zmienić.Xd
Przez co już trzykrotnie się zmieniła.Xd
O Nayia Musiałyśmy pisać posty w tym samym czasie.Xd

Ostatnio edytowany przez Alissa9 (2013-11-02 15:56:31)


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#12 2013-11-02 15:58:10

 martin

czytelnik

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 129
Punktów :   
Autor: Niczego
Ulubiony kolor: Chyba zielony
Ulubiona muzyka: Rock
Ulubiona czekolada: Gorzka

Re: PLEBISCYT

Okej, dzięki. Tak się zastanawiałem bo nie ma postaci, której bym nie lubił.

Offline

 

#13 2013-11-11 22:06:03

 Tom

IRQ tu był.

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 438
Punktów :   
Ulubiony kolor: czerwony
Ulubiona muzyka: zwrotka Gara

Re: PLEBISCYT

ruszać tyłki, bo mam chcice na poznanie wyników plebiscytu

Offline

 

#14 2014-02-07 14:53:36

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: PLEBISCYT

Ciekawe kto wygra... Ja po sześciokrotnym  zmienieniu swojej listy wysłałam swoją kilka miesięcy temu? Tak mi się przynajmniej wydaję, że dotarła? XD Jak nie no to klops.Xd


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ots76.pun.pl www.playrohan.pun.pl www.nokiae65.pun.pl www.ekonomia.pun.pl www.hogwart.pun.pl