Pokemon Parody

Forum dla fanów i czytelników Pokemon Parody - a także paru innych fanficów.

Ogłoszenie

Przypominam, że aby odblokować sobie możliwość czytania opowiadań, należy złożyć deklarację w temacie Lista Pisanych Opowiadań w dziale Dotyczące forum.

#1 2013-08-11 00:06:46

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Bazgrołeczki Alissseczki

A tak tam sobie postanowiła nabazgrać rysuneczki Ten przedstawia Szabrinę i Erikę , które mi nie wyszły A pośrodku jest moja alter ego Assila.Xd
http://files.tinypic.pl/i/00429/143dttwn6mkh_t.jpg
Na drugim obrazeczku jest postać z Bw i  ostateczna ewolucja oshowatta.Xd Niezbyt mi wyszedł pokemon na tym rysunku.Xd
http://files.tinypic.pl/i/00429/g3lu6ftzfnbd_t.jpg
Tu postać z Bw2 i Serperior tak zdecydowanie z tego drugiego jestem zadowolona...
http://files.tinypic.pl/i/00429/mxck0zbda44o_t.jpg
A tu jest Gar Kołęk w dziwacznym płaszczu i z czymś tym na dole czego nie potrafię określić.Xd  Dedykuję tobie Tom, ponieważ to twoja ulubiona postać( o ile czegoś nie pomyliłam. )
http://files.tinypic.pl/i/00429/wgyoscsrukzs_t.jpg
A to Giov specjalnie dla Nayi myślę, że najlepiej mi wyszedł, ale to dajmy w zapomnienie.Xd
http://files.tinypic.pl/i/00429/5o2jyj3x6l5i_t.jpg
Jeśli chcecie powiększyć klikinijcie w miniaturki Będzie lepiej widać.Xd
Daltego, iż nie mam skanera to zdjęcia z telefonu i jeśli jest kiepska jakość to przepraszam.Xd
Miłego dnia życzę

Ostatnio edytowany przez Alissa9 (2013-08-11 00:11:27)


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#2 2013-08-11 00:13:44

 Tom

IRQ tu był.

Zarejestrowany: 2010-12-30
Posty: 438
Punktów :   
Ulubiony kolor: czerwony
Ulubiona muzyka: zwrotka Gara

Re: Bazgrołeczki Alissseczki

Nie, nioe, wszystko się zgadza. Gar jest najlepszy. B)

Dzięki! ;D Przyznam, że poza lekko plastelinowymi rekami wygląda całkiem zajebiaszczo. I ma taki dość uroczy wygląd, prawie jakby był szlachetny xD

co do Giovannisha, to muszę się przyczepić tylko tych planów - alfabet ma za mało liter, by oznaczyć wszystkie strategie lidera z Wredian; chyba że założymy, że oznacza je zbiórczo i na przykład plany zakładające, że wszystko/większość pójdzie po jego myśli oznaczone są A, a wszelkie szczegóły, które mogą się zmienić to A-001, A-002 i tak dalej

pisze z deka bez sensu ale jest pozno to co poradzisz : /

Offline

 

#3 2013-08-11 21:51:39

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Bazgrołeczki Alissseczki

Ręce do narysowania to dla mnie wielka mordęga.XD Gar w początkowych założeniach nie miał wyglądać szlachetnie, tylko groźnie...
Jednak, że tak jakoś mi wyszedł na obrazku i uznałam, iż wygląda lepiej tak jak jest teraz.Xd
No cóż co do alfabetu to się zgadzam i tak mi lekko przycięło literki.Xd
Postawiłam zrobić sobie wyzwanie mianowicie :

1. Narysuj swoją ulubioną postać w PP
2. Narysuj postać za, którą nie przepadasz w PP
3. Narysuj jakiegoś lidera w wersji chibi
4. Zrób króciutki komiks z trzema dowolnymi postaciami w PP
5. Narysuj jednego ze starterów, w jego ostatniej formie z  Kanto...( Tym razem pokemony)
6.  Narysuj dwie walczące dowolne postacie na ringu ( PP)
9. Narysuj swoją wymarzoną wyspę itp.
10.. Narysuj swój ulubiony przedmiot
11. Narysuj swój wymarzony pokój...
12. Narysuj dowolnego pokemona w wersji paintowej...
13. Narysuj swojego wroga w śmiesznej sytuacji...XD
Zamierzam wykonać wszystkie podpunkty.Xd Jak ktoś chcę też może się podjąć tego wyzwania.... No to od jutra zabieram się do roboty.


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#4 2013-08-22 00:40:38

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Bazgrołeczki Alissseczki

Jak to się stało, że ja tego jeszcze nie skomentowałam? O_o Albo lenistwo, albo zapominalstwo, cóż...
Na początek przypomnijmy, że to jestem ja i że ja bezlitośnie oceniam cudze dzieła (swoje w sumie też).

Zacznijmy od stylu. Cóż, nie masz złego stylu, nie powiem, że jest zły, ale... cóż, nie wiem, ile masz lat, ale to mi wygląda na prace 12-15 latki. Jest bardzo silnie mangowy, a pozy są bardzo statyczne, co świadczy o braku doświadczenia. Również twarze postaci są niemalże identyczne.
Natomiast pokemony wyglądają całkiem nieźle, co nie jest zaskoczeniem. Jak zaczynałam rysować w mangowym stylu i tworzyłam swoje pierwsze digimony czy pokemony, też znacznie lepiej wychodziły mi właśnie one, niż ludzie, którzy mieli oczy na pół gęby i przyjmowali cholernie pokraczne pozy albo mieli kciuk po niewłaściwej stronie...
No, a teraz pomijając kwestie ogólne i sam styl rysunku (który wymaga po prostu pracy, ale nie oszukujmy się - nie każdy musi rysować jak ten gość), skomentuję poszczególne prace.

Pierwsza mi się nie podoba. Przepraszam, ale nie owijam w bawełnę. Jest dziwna, poucinałaś im wszystkim nogi (co mnie drażni, chociaż sama często to robiłam w moich pracach, bo za nisko na kartce zaczynałam rysować postać) i mają jakieś takie dziwne proporcje i odstające kawałki ciała O_o
Zwłaszcza rozwaliły mnie rączki Szabriny i Eriki.
Tak więc pierwszy obrazek tak średnio mi się podoba, chociaż postacie z profilu wyszły całkiem nieźle. Czy one próbują Twoje alter-ego zjeść? Bo to wygląda, jakby Erika Cię soliła, a Szabrina leciała na Ciebie z nożem i łyżką...

Drugi obrazek już mi się podoba. Twarz znacznie bardziej udana, całkiem fajne włosy. Czepiłabym się czapki, bo wygląda trochę jak mózg Mojo-Jojo, ale co tam. Cycki strasznie nisko jej zrobiłaś, ale za to fajnie wyszła ci ta zgięta noga (ja długi czas miałam problem z rysowaniem zgiętej w kolanie nogi od przodu, gdzie nie widać łydki). I widzę, że zrobiłaś jej normalną długość spodenek, brawo >.> Strasznie mnie wkurzał jej strój w grach i nabijałam się z niego wszędzie, gdzie się dało...
Co do Samurrota, nie wyszedł tak źle, aczkolwiek brakuje mi dalszych nóg (w sensie nóg prawych, bo na obrazku są chyba tylko lewe).
Btw. Tip ode mnie: ręka przy nadgarstku nieco się zwęża i zaczyna rozszerzać dopiero w połowie drogi od łokcia

O dżizas, ten strój na trzecim... i ta gwiazdka... Przez chwilę myślałam, że to policjantka Jenny z długimi włosami, ale potem zauważyłam Leilo-włosy i doczytałam opis X"D
Średnio mi się podoba, ona ma strasznie szeroką szyję. Normalnie jakby na siłce pakowała w każdej wolnej chwili. I te szpony w lewej ręce... Freddy Kruger może pozazdrościć O_o Ale przynajmniej cycki na właściwej wysokości, tylko... czemu znowu ucięłaś jej nogi? Już nie wystarczy, że jej pokemon nie ma nóg? :c
(A pokemon zacny, to swoją drogą. Podoba mi się zwłaszcza oczko i ta nieco pełna wyższości pozo-mina.)

Czemu Gar ma rozbieżnego zeza O_o I maskę jakiejś jakuzy czy innej mafii? X"D
I worek z guzikami, który mnie odrzuca (od zawsze nie cierpię niepotrzebnych guzików na ubraniach, nie wiem czemu... wiem, że potrafi mnie zemdlić, jak widzę guziki - zwłaszcza takie duże, wypukłe, a'la te z ubrania Małej Mi z Muminków).
I jakiś taki starszy Ci wyszedł.
Ha! I jemu też ucięłaś nogi! Pewnie dlatego ma pozę, jakby był wypchaną kukiełką nabitą na pal... takie ucięcie nóg równo z kartką musi boleć

No i obrazek, który podoba mi się najbardziej. Nie, wcale nie dlatego, że przedstawia tego, kogo przedstawia, ale dlatego, że jest po prostu a) podobny do postaci, b) w miarę poprawnie anatomicznie narysowany c) nogi są ucięte powyżej kolan, więc jakoś ujdzie.
Giovannish wyszedł całkiem zacnie, choć zrobiłaś mu bujniejsze niż ja zawsze sobie wyobrażałam owłosienie na główce (myśliciele ponoć szybciej łysieją). Strój taki jak trzeba, co się chwali (patrz, IRQ, i ucz się). Te brwi mnie rozwaliły, ale w sumie jak na głowie ma gęsto, to i brwi może mieć zacne...
Podobają mi się plany od A do Z - dalej powinny lecieć ruskie bukwy, a jeszcze dalej już cały chiński alfabet, lol X"D

Ale i tak popracuj mocno nad proporcjami i starannością. Mogę Ci dać kilka tipsów, bo rysujesz całkiem nieźle, tylko brak Ci praktyki i ćwiczeń.
A najlepszy tips to: przerysowywuj rysunki. Twój styl rysowania oceniam na niezły, więc punkt z przekalkowywaniem dokładnym sobie daruj, ale kładź przed sobą jakiś rysunek albo zdjęcie i staraj się narysować na kartce taki sam w miarę wiernie. Jak zaczną wychodzić bardzo, bardzo podobne, zacznij zmieniać np. pozy przerysowywanych postaci albo rysy ich twarzy... potem rysuj z pamięci te same pozy...
A w między czasie polecam jeszcze zaopatrzyć się w ściągawkę co i jak... na przykład:
* głowa dorosłego człowieka mieści się w jego ciele 7-8 razy, natomiast głowa nastolatka już tylko 6-6,5 raza... głowa małego dziecka może mieścić się nawet 5...
* między jednym okiem a drugim powinno być miejsce na jeszcze jedno takie samo oko (tak, także w przypadku mang, to się sprawdza).
* oczy powinny być mniej więcej w połowie owalu, który stanowi zarys głowy... nos zaczyna się (czubkiem) w połowie odległości od oka do brody, a usta w połowie drogi od czubka nosa do brody. Uszy kończą się (góra) tam gdzie oczy, a zaczynają (dół) tam gdzie nos (zazwyczaj).
* ręka dorosłego zakrywa pół jego twarzy i sięga mniej więcej od podbródka do połowy czoła.
* ręce zwisając swobodnie wzdłuż ciała powinny sięgać nadgarstkami poziomu krocza... łokcie wypadają w okolicy pępka, który jest mniej więcej w połowie drogi od piersi do krocza.
I tym podobne

(Mam nadzieję, że nie było zbyt ostro :3)


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#5 2013-11-03 20:52:18

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Bazgrołeczki Alissseczki

Nayia napisał:

(Mam nadzieję, że nie było zbyt ostro :3)

Niee w sumie to czekałam, aż ktoś zauważy te błędy. Przynajmniej  mam pewność, że ktoś je jeszcze widzi oprócz mnie.

Nayia napisał:

Jest bardzo silnie mangowy, a pozy są bardzo statyczne, co świadczy o braku doświadczenia. Również twarze postaci są niemalże identyczne.

Tak serio to  w sumie moje pierwsze prace, po trzech latach przerwy. Od zawsze nie miałam smykałki do rysowania moja była nauczycielka plastyki stwierdziła kiedyś, że albo rysuję się coraz gorzej lub coraz lepiej.XD
Komentarz o Garze jest też dla mnie jak najbardziej trafny.

Nayia napisał:

Czepiłabym się czapki, bo wygląda trochę jak mózg Mojo-Jojo, ale co tam.

Śmiechłam przy tym komentarzu.XD Oraz przy przeczytaniu o małej Mi.Xd

Za to z Giova, chyba nawet napisałam to w pierwszym poście byłam najbardziej zadowolona. Rysowałam go w sumie jako pierwszego i chyba najbardziej wtedy zwracałam uwagę na ubranie oraz te włosy.Xd
Dzięki za rady już z nich korzystałam, bo w sumie to temat ten założyłam po to, żeby poćwiczyć sobie dla przyjemności.Xd
Trochę czasu minęło zanim Ci odpisałam, ale byłam zajęta pochłanianiem rozdziału f4, a potem doszło uzdrowisko.


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wirtualmonster-yaoirpg.pun.pl www.geodezja.pun.pl www.ekonom2010.pun.pl www.therealbleach.pun.pl www.koty-i-psy-wojna-trwa.pun.pl