Pokemon Parody

Forum dla fanów i czytelników Pokemon Parody - a także paru innych fanficów.

Ogłoszenie

Przypominam, że aby odblokować sobie możliwość czytania opowiadań, należy złożyć deklarację w temacie Lista Pisanych Opowiadań w dziale Dotyczące forum.

  • Index
  •  » Gry
  •  » Jakie są wasze ulubione gry?

#1 2013-05-12 17:57:54

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Jakie są wasze ulubione gry?

Hmm to jest temat,w którym możemy dyskutować o swoich ulubionych grach. Jak to gra? Uzasadnijcie dlaczego ją lubicie? To gra rpg na przeglądarkę? Czy może pc? A może to jakaś gra na stronce internetowej? Np. www.gierkionline.pl? Czy chcielibyście solucje do jakiejś gry,a jej nie ma? Czyli o wszystkim i o niczym.
Myślę nad tym czy zrobić listę wartych do przejrzenia gier, na podstawie tego co polecacie. To dobry pomysł?
No to może na początek ja...
Moimi ulubionymi grami są Legenda wojna smoków i 24 - częściowa gra Steppen wolf na gierkach online.
Dla gwoli wyjaśnienia Sttepen wolf to gra i w zależności od części steruję się w niej facetem lub kobietą.
Polega ona na tym zazwyczaj,że musimy ratować swoje życie. Grę urozmaica fabuła oraz krotkie filmiki na początku i końcu gry. Można ją nazwać grą points&clicks Lub escape ... Nie wiem czy ktoś ją zna,ale jeżeli tak możemy sobie o niej porozmawiać.Xd  Tą pierwszą,która wymieniłam mniej więcej przybliżę jeszcze bardziej wam w temacie niej dotyczącym.Xd


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#2 2013-05-12 21:12:32

 martin

czytelnik

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 129
Punktów :   
Autor: Niczego
Ulubiony kolor: Chyba zielony
Ulubiona muzyka: Rock
Ulubiona czekolada: Gorzka

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Assassin creed wszystkie części!!!!!

Offline

 

#3 2013-05-27 18:48:50

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Wpisałam w google i wiem, że to gra na pc. A tak w ogóle o czym to ogólnie jest? Jakie wrażenia w związku z grą? No i dlaczego zalicza się według ciebie do najlepszych?

Ostatnio edytowany przez Alissa9 (2015-06-19 21:54:01)


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#4 2013-05-27 19:05:30

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Właśnie, Martin, rozpisujemy się...

Ja osobiście uwielbiam Wormsy. To jedna z nielicznych gier, w których można się dobrze bawić nawet przegrywając X"D
Ktoś nie zna tytułu? Powinien to szybko nadrobić. To chyba najlepsza "strzelanka" strategiczna, jaką wyprodukowano. Moim faworytem jest Worms World Party. Aczkolwiek Armagedon też nie jest zły. Natomiast to gówno w "czy-de" uważam za pomyłkę i niechlubną kartę w historii Wormsów.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#5 2013-05-28 13:04:22

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Wormsy, worsmy chyba kiedyś w nie grałam. Nie pamiętam, ale na pewno jak sobie zagram przypomnę sobie czy grałam w tą strzelankę . W każdym razie na pewno się zapoznam. Xd  Jak  zapoznam się lepiej z obiema grami myślę, że dyskusje na ich temat będą o wiele ciekawsze. Xd A propos gier w drugim temacie będę was informować jak najbardziej na bieżąco jeśli chodzi o Legendę Wojnę Smoków. Jak ktoś w wakacje lub w czas wolny założy se tam konto chciałabym wiedzieć co sądzi o początku gry! Jeśli chodzi Assassin Creed ściągnęłam sobie chyba jakąś część na tel. komórkowy,lecz to tylko demo. Jak dowiem się jak się nazywają wszystkie części obu gier zrobię po prostu rozpiskę. Nie wiadomo, przecież kto zna daną grę, a tak przynajmniej każdy z nas pozna chociaż zalążek gier, o którym istnienia nie miał pojęcia. 

Ostatnio edytowany przez Alissa9 (2015-06-19 21:08:49)


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#6 2013-06-14 20:00:38

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Gram teraz w Secret of mana... w życiu nie widziałam tak posranej gry z tak zje*nym interfejsem. Brak samouczka, samo granie robi się intuicyjne dopiero po 3 godzinie, a wcześniej się zalicza kilka facepalmów.
Na plus za to sposób levelowania postaci i broni. I to, że każda postać może walczyć każdą bronią (choć nie każda powinna X"D)

Fabuła jakaś jest, ale ogółem do mnie dociera tylko taki obraz: "trzeba zebrać 8 magicznych kulek (brzmi znajomo, nie?), trzeba zebrać kilka magicznych nasion, trzeba zebrać 8 magicznych broni, a po drodze uratować chłopaka księżniczki, bo inaczej zrobi nam z dupy jesień średniowiecza" (a dziewoja umie się bić - odgórnie ma kastety X"D ja ją wyposażam w bicz i włócznię, więc jest jeszcze groźniejsza X"D). Co chwila trzeba latać do nieprzyjemnej, posranej babki w wodnym pałacu, która wysyła nas na kolejne misje, w tle przewijają się zombie, wiedźmy i puszyste króliki rodem z Monty Pythona...

Ogółem, jak ktoś lubi grę, w której się leveluje i ma satysfakcję z levelowania (jak ja) to polecam. Ale praktycznie w grę nie da się grać bez pomocy internetowych guidów, bo np. po najechaniu na przedmiot w inwentarzu i tak nie dowiemy się, co on robi... W sklepie tak samo - trza kupować w ciemno tylko po to, aby przekonać się, że to badziewie jest słabsze niż zbroja, którą już mamy na sobie...
Gra z czasów, gdy do gry dołączano papierową instrukcję, jak sądzę, to dlatego brak samouczka... niemniej w pierwszej walce* moja postać zginęła jakieś 4 razy, zanim załapałam, jak się walczy... dobrze, że tu można ginąć X"D Swoją drogą animacja na umarcie jest piękna.

* w pierwszej walce z bossem, rzecz jasna...


Podsumowując.
Secret of mana
Gra dla osób lubiących levelować postacie i bronie, nie zwracających uwagę na fabułę, którym nie przeszkadza zapieprzanie tam i z powrotem w kółko po tych samych miejscach. Daje pewną satysfakcję, gdy obserwujemy, jak postacie ewoluują. Fabuła kręci się wokół zombie i miecza many, który skazał głównego bohatera na banicję i uczynił z niego "herosa pod przymusem" (ogółem główny bohater jest debilem, ale to moje osobiste odczucie).
Interfejs jest beznadziejny, nie da się go załapać intuicyjnie, a aby dowiedzieć się, co robią poszczególne zaklęcia lub przedmioty, trzeba wpisać sobie w google "secret of mana spells/items". Czasami ciężko załapać, co trzeba zrobić, ale zazwyczaj wizyta u posranej babki z wodnego pałacu rozjaśnia sytuację. Typowy rpg, który polega na siekaniu niezliczonych rzeszy wrogów na kawałki.

+ każda postać może walczyć każdą bronią
+ skille rosną tylko z tego, z czego się korzysta (czyli jak nie używasz magii, to się nie dziw, że magię masz na 0 X"D mimo XX levelu postaci)
+ można w dowolnym momencie (nawet w czasie walki) zmienić broń, użyć przedmiotu, magii, nawet zmienić uzbrojenie czy zmienić postać przewodzącą - to jest bardzo przydatne przy np. uśpieniu postaci, którą gramy
+ walki dzieją się w czasie rzeczywistym i można spierniczać przed wrogami
+ epicka walka z krzesłami X"D
+ napieprzanie jak popadnie bronią nic nie daje, trzeba myśleć

- brak fabuły?...
- beznadziejny interfejs, całkowicie nieintuicyjny (ale idzie się go nauczyć, a jak się nauczysz, to już odruchowo wszystko robisz... zajmuje to ok. 2 godzin)
- poza wyglądem i kwestiami w grze mam wrażenie, że postacie niczym się nie różnią... no, okay, kurdupel ma większą inteligencję niż reszta, za to mniejszą siłę ataku, więc nie dajemy mu topora, ale nic poza tym :3
- epizod z wchodzeniem do jaskini krasnoludów... kto zagra, ten będzie wiedział... zaliczyłam tam facepalma, serio... = =


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#7 2013-08-08 11:33:43

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

No dobra czas na mój odzew w tym temacie.xD Jeżeli chodzi o Assassins Creed dowiedziałam się na razie kolejność tytułów tej gry. No i wydawnictwa danych części.
    Assassin's Creed – 2007 (PC, PS3, X360)
    Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles – 2008 (NDS, Android, Symbian, WebOS, iOS)
    Assassin's Creed: Bloodlines – 2009 (PSP)
    Assassin's Creed II – 2009 (PC, Mac, PS3, X360)
    Assassin's Creed II: Discovery – 2009 (NDS, Android, WebOS, iOS)
    Assassin's Creed: Brotherhood – 2010 (PC, Mac, PS3, X360)
    Assassin's Creed: Lost Legacy – 2010 (3DS)
    Assassin's Creed: Revelations – 2011 (PC, PS3, X360)
    Assassin's Creed Rearmed – 2011 (iOS, Android)
    Assassin's Creed III – 2012 (PC, Mac, PS3, X360)
    Assassin's Creed III: Liberation – 2012 (PSVita)
    Assassin's Creed IV: Black Flag – 2013 (PC, PS3, X360, WiiU)
Gdy będę wiedziała coś więcej o danych częściach dam moją ocenę co do tych gier.



"Sailor Moon Another Story"


To raczej gra dla fanów tego starego anime, żeby można by było się połapać o co chodzi. I głównie do nich jest skierowana.
Akcja dzieję się gdzieś tam w Tokio Czternastoletnia/ piętnastoletnia, czy kto tam wie Bunny Tsukino odkrywa, że jej starzy wrogie naglę powstali ze świata umarłych. A czyja to sprawka? Niejakiej Apsu - bogini zniszczenia, która chcę dowolnie zmieniać przeznaczenie.
Oczywiście zanim ją poznamy czeka nas wiele walk czarodziejkami z Księżyca, Merkurego, Marsa, Jowisza, Wenus, Neptuna, Urana, Saturna i Plutona ( Gdy tworzono to anime Pluton brali jeszcze za planetę.)

Plusy i Minusy Gry:
+ Nastrojowa muzyczka pasująca do danych wydarzeń, oraz walk z głównymi Bossami +
+ Różnorodne postacie +
+ Animacje ataków można oglądać w spowolnionym tempie, są zaskakujące dobre+
+ Rozwalające nazwy przedmiotów leczących, wzrastających atak czy obronę np. Toaillete czy Manicure.Xd+
+ Trzy różne zakończenia historii Najlepsze, Dobre, Najgorsze +
+ Spopielona od ognia postać w  przerywniku +



- Taka średniawa grafika miasta -
- Na początku co krok atakuję ciebie potwór to dosyć męczące -


No to już wszystko! Teraz takie małe pytanko czy ktoś z was ma konto na legendzie wojnie smoków?
Jakby ktoś chciał wiedzieć więcej na jej temat zanim zacznie grę zapraszam do drugiego tematu

Ostatnio edytowany przez Alissa9 (2015-06-19 22:03:51)


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#8 2013-08-31 19:46:58

 martin

czytelnik

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 129
Punktów :   
Autor: Niczego
Ulubiony kolor: Chyba zielony
Ulubiona muzyka: Rock
Ulubiona czekolada: Gorzka

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Gdy po raz pierwszy grałem w Assassin Creed, tak naprawdę urzekły mnie możliwości bohatera oraz możliwość interakcji z otoczeniem. Niestety 1 część ma bardzo monotonną fabułę, ale sama idea cofnięcia się w przeszłość i przeżywania tego, co twój przodek trzymała mnie przez całą grę. Koniec okazał się tak ciekawy, że postanowiłem zagrać także w resztę części. Nie zawiodłem się, więcej możliwości, lepsza fabuła oraz nowy przodek, okazały się bardzo dobrym pomysłem. Przeskoki między teraźniejszością, a przeszłością były tym czego mi brakowało w grach. Gorąco polecam!

Offline

 

#9 2014-05-19 20:09:31

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Nayia jeśli grałaś w Secret of  Mana powinnaś przejrzeć gę na Gba zwaną - Sword of Mana.

"Sword of Mana"



Na początek wybieramy postać chłopaka lub dziewczyny. Tak prawdę mówiąc kiedy pierwszy raz grałam w Sword of Mana na początku myślałam, że postać męska to jest kobieta w blond włosach. Serio! Ten wygląd był mylący. No i nadajemy obu postaciom dowolne imiona. Na początku mamy intro z krótkiego momentu przeszłości bohaterów, dotyczącego Mrocznego Lorda, który wybił całą wioskę Many, nazywając przebywających w niej ludzi heretykami. Ogółem po tak zwanym koszmarze postać dziewczęca budzi się w "Domku Wśród Kaskad", natomiast postacią męską grę zaczynamy w więzieniu. W zależności od wyboru postaci, widzimy grę poprzez pryzmat jej punktu widzenia. Dlatego warto zagrać w tą grę "Dwa Razy", by mieć pełny obraz fabularny, który moim zdaniem jest świetny. Fabuła jest ogółem mocną stroną tą gry i pomimo tego, że jestem dziewczyną poznawanie historii z punktu widzenia postaci męskiej było na tyle ciekawe, że przeszłam nią całą grę do końca. Jestem pewna, iż działa to też w drugą stronę.

Plusy i Minusy Gry:


[b]
+ Ładna grafika postaci wyświetlających się nam przy dialogach. +
+ Dwie różne perspektywy, pomimo tej samej fabuły, a jednak trochę się różniącej w zależności czy wybraliśmy, by grać dziewczyną, czy chłopakiem. +
+ Podoba mi się motyw rozpoczęcia gry w dwóch różnych miejscach, w zależności od wybranej postaci. +
+ Muzyka pasująca idealnie do przedstawionych wydarzeń. +
+ Możemy awansować na jedną z wybranych dwunastu klas i ją zmienić w każdym momencie gry jednak zawsze uczymy się jej od podstaw. +
+ Gąsienica - czyli skrypt, który pokazuję nam chodzącego za nami członków drużyny na mapach gdzie się walczy +
+ Jeśli ktoś woli używać magii to powinien wybrać postać damską, która jest nastawiona bardziej na czary niż ataki fizyczne. Jeśli ktoś woli właśnie kierować postacią z atakami fizycznymi, lepiej jest wybrać postać męską, która też czarować może jednakże zaklęcia u niej wypadają słabiej i Vice Versa. +
+ Rozbudowana, wciągająca, dobrze poprowadzona fabuła, szczególnie jej zakończenie. Zdradzę, że przez nią pod koniec ryczałam z smutku.+



- Brak samouczka jak  walczyć czy odpoczywać na samym początku gry -
- Trudne do zdobycia pieniądze i wysokie ceny  przedmiotów, ale ktoś kto lubi wyzwania  na pewno się to mu spodoba. -
- Co prawda muzyka w wydarzeniach jest bardzo dobrze dobrana jednak w miastach staje się ona nudząca. -
- Przez to, że nie można nigdzie znaleźć pełnej solucji(po Polsku oczywiście, po angielsku jest, ale czasem ciężko coś w niej zrozumieć, bo są jakieś nieścisłości) do gry, bardzo łatwo utknąć w poszczególnych etapach gry. W jednym miejscu tkwiłam przez godzinę, a najzabawniejsze było to, że wyjście miałam obok. -
- Błąd w grze na samym początku, gdyż jak wejdziemy do domku pewnego mieszkańca i dowiemy się o "Domku Wśród Kaskad" nie możemy walczyć, by podleveloać postać tylko od razu iść do danej lokacji. Kiedy wbijesz np.5 lvl i zdecydujesz się pójść do domku jest błąd i automatycznie nie ma wydarzenia fabularnego z domkiem. Także radzę podbijać lvl przed wejściem do domku "mieszkańca." Wiem co piszę, bo ten błąd wystąpił mi już trzykrotnie i próbowałam coś na to zaradzić, ale znalazłam sposób. -


Należy pamiętać, że gra ta duży nacisk wywołuję na rozwijanie broni, które się posiada.
Najlepiej rozwijać broń, którą się wam najlepiej walczy. Pośród nich mamy topór, miecz, lance, rękawice bokserskie i takie jakby łańcuchy.
Jak będę mieć trochę czasu to postaram się znaleźć tytuły serii coś tam OF MANA, bo jak się okazuję to chyba jakaś seria gier jest.
"Secret of Mana" jest prawdopodobnie najstarszą wersją tej serii gier. No i tak samo jak w przypadku "Secret of Mana" nie dziwcie się, że jeśli nie używacie magii macie ją na zerowym poziomie tak samo z bronią.xD

Edit.
Edytowałam posta i trochę w nim pozmieniałam, ponieważ przeszłam już calutką grę. Musiałam to i owo nieco poprawić. Jednakże, że przechodzę teraz "Golden Sun" poszukam później czegoś na temat serii Secret/Sword of Mana itd. I prawdopodobnie będę przechodziła tą gierkę ponownie, ponieważ zamierzam nad czymś popracować.xD

Ostatnio edytowany przez Alissa9 (2015-06-19 21:53:03)


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#10 2014-05-19 21:15:25

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Znam tę grę, ale od bodaj drugiej części, gdzie jest większy wybór postaci Zawsze zapominam jej tytuł X"D


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#11 2014-05-20 18:06:16

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

No widzisz wejdziesz na temat skopiujesz tytuł i  nie musisz nic sobie przypominać.XD  W sumie między innymi ma przedstawiać też ciekawe pozycję.XD Ulubione również.Xd


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 

#12 2014-08-16 15:59:36

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Z okazji promocji na originie, ściągłam sobie Simsy 2... muszę przyznać, że byłam mocno uprzedzona do tytułu, a ten rozczarował mnie... pozytywnie! Co prawda wiele rzeczy mi się nie podoba, trudno się też połapać przy takiej ilości interakcji i działań, starzenie się simów jest zbyt szybkie (bodaj 30 dni, żeby z dorosłego przeszedł w emeryta - wtf? to nawet nie jest kilka simowych lat, które trwają bodaj po 20 dni każdy...), ale od czego są kody...
Natomiast poza tworzeniem postaci (nawet zwierzęta można stworzyć od podstaw, zajebiaszcza sprawa!), urzeka mnie łatwość w robieniu przyjaciół, punkty aspiracji, które nadają grze cel inny niż doprowadzenie/nie doprowadzenie do śmierci Simów czy wymyślanie innych podrzędnych celów. Awansowanie w robocie jest dużo trudniejsze, co jest wkurzające, ale za to łatwiej zbiera się punkty umiejętności - np. gotując zbiera się punkty gotowania, a nie tylko przez używanie "uczących" przedmiotów, co jest fajne...
No i bardzo mi się podoba dodatek "Studia" - posłanie nastolatków na studia jest genialne, a to, co się tam dzieje, jest po prostu przezabawne i zarazem fascynujące (zwłaszcza, że w opcjach sima są takie perełki jak "biegaj nago"), fajne są też kierunki i nazwy przedmiotów na kierunkach (na razie moim faworytem jest 3 semestr na fizyce).
Fajne jest też to, że przez dodatek Nocne Życie simy nie wkurzają się, jak się do nich zadzwoni o 3 czy 4 w nocy... gorzej, że same też dzwonią XD Pory Roku z kolei mnie nieco wkurzają - opcja robienia orzełków na śniegu jest fajna, ale to, że nie mogę podnosić gazet, jak leżą pod śniegiem, już jest strasznie upierdliwe... nie odkryłam jeszcze, jak się w tym cholerstwie odśnieża...

Ogółem jak wrócę z kursu terenowego i jeszcze trochę posiedzę nad grą, posprawdzam inne dodatki, np. ten z magią, ten z nocnym życiem czy z wakacjami, postaram się walnąć jakąś recenzję. Gra pozytywnie zaskakuje, chociaż, jak mówiłam, ilość opcji i interakcji + długość życia sima daje niezbyt dobre połączenie, co jest przykre Bez kodu na niestarzenie się, sim nie zdoła praktycznie niczego fajnego zrobić ani osiągnąć...


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#13 2015-06-19 21:07:32

 Alissa9

czytelnik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 297
Punktów :   
Ulubiony kolor: Fioletowy
Ulubiona muzyka: Pop and reagge
Ulubiona czekolada: Alpengold Truskakowo-Wanilowa

Re: Jakie są wasze ulubione gry?

Nom. Co do Simsów, o których pisałaś Nayiu moja opinia jest bardzo podobna do twojej. Chociaż przez moją siostrę ciężko mi było podejść do tej gry, całkowicie neutralnie. Także cieszę się, że to ty przedstawiłaś swoją opinię, bo ja miałabym z tym lekki problem. Także ja nadchodzę z nową gierką pt. "Golden Sun" na GBA.

"Golden Sun"



Zacznijmy może od krótkiego przedstawienia gry - W grze Golden Sun wcielamy się w młodego Adepta Ziemi o imieniu Isaac, któremu pomimo możliwości zmiany imienia raczej to odradzam. Isaac mieszka w wiosce zwanej Vale, którą dotknęła katastrofa kiedy miał czternaście lat - Spadające ogromne głazy.  I razem z przyjacielem - Garetem próbując uratować brata ich przyjaciółki Jenny ponoszą porażkę z dwójką tajemniczych osobników. Dwa lata później spokój znów zawitał do Vale do czasu, aż nasi bohaterowie znaleźli Sol Sanktuarium i zdobywając Elementarne Kamienie doprowadzili do nadchodzącej zagłady świata...

"Golden Sun" jest nazywana jedną z najlepszych klasycznych gier na GBA, gdzie w pełni pokazano możliwości tejże konsolki. Czy słusznie jest zwana najlepszą? Cóż to pewnie zależy od gusta danego gracza, ale mnie ta gra wciągnęła niezmiernie. Chociaż nie jestem jeszcze nawet w połowie jej przechodzenia, ponieważ jest strasznie długa. Jest również druga część gry "Golen Sun 2", ale na razie przechodzę jedynkę, więc to głównie o niej się wypowiadam.

Plusy i Minusy Gry:



+ Dobrze dobrana muzyka, szczególnie podczas walk, aż chcę się jej słuchać godzinami i praktycznie nie męczy, wręcz urozmaica grę. +
+ Zastosowanie tzw. Psyenergii do przechodzenia przeszkód typu "blokujący nam drogę kamień", gdzie nie jest wzięte to z dupy, lecz ma uzasadnienie. +
+ Możemy rozmawiać z gospodarzami hotelów albo sklepów jeśli przejdziemy za ladę przez co gra jest bardziej rzeczywista jeśli chodzi o relacje ludzkie. +
+ Ciekawy system zmieniania klas dzięki Dijinom.+
+ W sumie to chyba najbardziej lubię w Golden Sun, że mamy prawo wyboru czy chcemy ratować świat przed zagładą, czy też nie. Warto kliknąć "Nie", by uzyskać alternatywne zakończenie gry, a najlepsze jest w tym to, że nasza Rpg-owa matka czy też ojciec naszego przyjaciela nie ma nam tego za złe. "
+ Możliwość zapisu w każdym miejscu, co przy tak długiej grze jest przydatne. +
+ Podoba mi się, że nie ma tu tak do końca złych postaci, bo obie strony walczą chcąc osiągnąć jakiś cel. Gra świetnie nam wmawia, że to my jesteśmy "tymi dobrymi." +
+ Jeśli ktoś lubi zwiedzanie świata i rozwiązywanie zagadek, a nie interesuję go tylko wbijanie leveli ta gra jest idealna dla niego. +
+ Podobało mi się, że w intro kiedy bohaterowie mieli po czternaście lat podczas walki wyglądali o wiele młodziej, natomiast po dwóch latach podrośli, z resztą jak ktoś zagra będzie wiedziało o co mi chodzi. +
+ Podczas walk trzeba używać głowy by pokonać przeciwników. I o ile przy tych słabszych potworach tego nie widać, to przy tych silniejszych oraz Bossach widać to doskonale. Dzięki temu gracz musi pomyśleć zanim wykona jakiś ruch bezmyślnie, choć może używać cały czas Psyenergii, lecz nie na wszystkie potwory działa to efektywnie.+
+ No i coś z czego zasłynęła ta gra, która jest największym klasykiem na GBA - Animacje ataków danego żywiołu, który możemy przeprowadzić dzięki Dijinom. Naprawdę warto je zobaczyć.  Choć moim zdaniem animacje żywiołu wody są najsłabsze, no ale jednak są. +


- Jednym z minusów tej gry jest niesamowite przeciąganie dialogów w tzw. CutScenkach. Z jednej strony na początku mi to, aż tak nie przeszkadzało, lecz później stało się wnerwiające jak nie wiem. Ogółem długości dialogów "Golden Sun" przy wypowiedzi jednej z ważniejszych postaci ciągną się niemiłosiernie, praktycznie nie mając sensu, bo gracz zdążył się dowiedzieć o co chodzi przy poprzedniej wypowiedzi. W sumie to chyba jeden z nielicznych minusów gry. No, ale jeśli ktoś lubi w grach dłuższe linie dialogowe, nie powinno mu to, aż tak przeszkadzać. -
- Drogi ekwipunek, gdyż na początku gry za dużo kasy to nie mamy, więc albo trzeba dużo walczyć przed dojściem do pierwszego miasta, albo zostawić ten podstawowy i gdy będziemy mieli o wiele więcej kasy kupić lepszą broń w nowym mieście. -


W tą grę zaczęłam grać niedawno, ale tak mnie wciągnęła, że jestem już troszkę dalej, więc mam o niej wyrobioną opinię. Naprawdę polecam w nią zagrać, bo warto, a nawet jeżeli nie to nic nie stracicie. Każdy na pewno znajdzie jakiś element, który mu się w tej grze spodoba. Dla jednych to będą zagadki, dla drugich rozbudowany interfejs walk i możliwość kombinowania z klasami, a jeszcze dla innych zwiedzanie miast/odkrywanie świata lub fabuła przedstawiona w grze, która pomimo swej początkowej prostoty później zaczyna się gmatwać i nic do nie jest wiadome. Także to moja opinia na temat jedynki, więc prawdopodobnie później wezmę się za dwójkę, żeby mieć pełny obraz fabularny - gra podzielona jest na  dwie części, więc dwójka jest kontynuacją przerwanej fabuły z jedynki, dlatego ciężko mi stwierdzić coś jeszcze, ale na pewno zagram w drugą część. Gra mnie wciągnęła i to mocno. Głównie przez element z zagadkami i muzyczką z walk.xD


Pioseneczka z filmu Bollywood... Zamęczyła mnie nią ostatnio siorka.Xd
Aaja Nachle
http://youtu.be/jcifmEX9AJk

Offline

 
  • Index
  •  » Gry
  •  » Jakie są wasze ulubione gry?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hob.pun.pl www.rpgcity.pun.pl www.spox-bakugany.pun.pl www.bg.pun.pl www.prawodzienne.pun.pl