Pokemon Parody

Forum dla fanów i czytelników Pokemon Parody - a także paru innych fanficów.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Przypominam, że aby odblokować sobie możliwość czytania opowiadań, należy złożyć deklarację w temacie Lista Pisanych Opowiadań w dziale Dotyczące forum.

#1 2015-08-01 00:00:40

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Informacje

Godzina zero wybiła... Tekst tym bardziej na miejscu, że dzisiaj jest bardzo ważna data w historii Polski... rocznica wybuch Powstania. Tak, tak, wiem, wszyscy Was męczą pewnie w szkołach, na studiach, w telewizji tym tematem - i robią to źle. Ale to naprawdę bardzo ważna data dla nas wszystkich. Powstanie było przykładem silnej woli walki Polaków, ich odwagi, uporu i sprzeciwu wobec poniżania i bestialstwa. Dlatego proponuję, abyście dzisiaj o godzinie 17 poświęcili choć chwilę, aby zastanowić się nad tym, czym było Powstanie w historii Polski. Dla mnie Powstanie jest o tyle ważne, że nie ma chyba miasta, które kocham tak, jak Warszawę i to mimo wszystkich jej wad. A, choć walki w trakcie Powstania doprowadziły do zniszczenia wielu pięknych zabytków, uchroniły drugie tyle przed zniszczeniem.

Wracając do tematu... godzina zero wybiła. Począwszy od dnia 1. sierpnia zaczynamy zamieszczać zupełnie nową serię PP - Silver&Gold opartą na drugiej generacji. Oznacza to, że mamy bodaj trzyletni (jak nie cztero-) poślizg w śledzeniu losów bohaterów. Wiele przerw było z mojej winy, niektóre z win czytelników (brak zainteresowania), ale mam nadzieję, że teraz będzie szło regularnie i z górki. Chciałabym wrócić do idei jednej serii na rok. Czy mi się uda? Cóż, zależy to od Was.

Zaczynamy.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#2 2015-08-01 00:39:55

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Zatem powitajmy pierwszy rozdział. Poznajcie Christa. Jest wkurzającym smarkaczem, ale jeszcze go pokochacie. Ja sama zdziwiłam się, jak bardzo polubiłam tę postać, mimo uczynienia go tak wkurzającym, jak to było możliwe (choć nadal mniej niż jego pierwowzór Gold z "Pokemon Special").
Każda podróż ma swój początek _^_


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#3 2015-08-03 23:26:04

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Ponieważ otrzymałam obietnicę od Chisu, że skomentuje, to wrzucam kolejny rozdział.

Christa i Cotodyla wielka mała podróż - część pierwsza. Jak mówiłam: jestem dumna z charakteru krokodylka. Jest uroczo rozbrykany, radosny i pocieszny. Jak mały piesek. Nie lubię psów ogólnie rzecz biorąc, ale małe pieski typu Yorki nieodmiennie mnie bawią i jakbym miała mieć psa, to albo Yorka, albo Jamnika (ale to z innego powodu). Ale nie chcę mieć psa. Chcę mieć kota. Lub jakiegoś gryzonia. Ostatecznie ujdzie też fretka.

PeeS. Urządzam mały konkursik na nazwę dla Ledyby. Na razie jest Legdyba, ale jest to mało oryginalne, więc jeśli ktoś ma pomysł, zapraszam do dzielenia się nim. Nagrodą jest wprowadzenie do PP wymyślonej nazwy i miejsce w creditsach, więc... tego, chyba fajnie.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#4 2015-08-07 16:55:15

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Nie wiem czemu, ale zawsze w grach miałam wrażenie, że Pan Pokemon to taki radosny, amerykański turysta, który koniec końców osiedlił się w Japonii na stałe. Wszystkim się cieszył, był cholernie bogaty... Stąd moja interpretacja tej postaci w PP wygląda właśnie tak.
Muszę przyznać, że pisanie fabuły zgodnie z grą jest bardzo fajne, choć i upierdliwe, bo co chwila muszę oglądać walkthroughy albo odpalać grę... Niemniej nastawcie się na to, że wiele wątków będzie wybitnie growych. Ale wiele też będzie mangowych. A niektóre, powiem to z dumą, sama wymyśliłam. Ave Ja ^ ^ (parafraza modnego ostatnio: Brawo Ja)


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#5 2015-08-09 23:45:37

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Krótki rozdział, ale bardzo treściwy.
Nawiasem mówiąc pomiędzy tym a poprzednim rozdziałem w pierwotnej wersji tego tomu był rozdział o tytule "Złodziej", który dokładnie opisywał włamanie i wszystko, co było z tym związaniem - ale uznałam, że rozdział był zawierał za dużo spoilerów i na razie z niego zrezygnowałam (wróci pewnie później jako rozdział retrospekcyjny).

To śmieszne uczucie, kiedy to samo dzieło jednocześnie się pisze, czyta ludziom oraz zamieszcza na forum. Przez to ja w fabule jestem na bieżąco, moi słuchacze o tych kilka rozdziałów dalej, a Czytelnicy na forum dopiero gdzieś na początku historii. Nawet nie wiecie, jak ciężko jest nie spoilerować i nie dzielić się radością ostatniego napisanego rozdziału z całym światem.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#6 2015-08-12 00:55:01

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Kolejny rozdział - i przyznajcie: tego się nie spodziewaliście?
Ogólnie rzecz biorąc trochę skłamałam mówiąc o ZUPEŁNYM wyzerowaniu przygód, ale i tak myślę, że nowy Czytelnik spokojnie się połapie bez znajomości fabuły poprzednich serii. W końcu nie mogłabym stworzyć fabuły w próżni - to cały cas ten sam świat.
Rozdział trochę przegadany, a trochę wiążący. Myślę, że całkiem przyjemny, więc... miłej lektury.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#7 2015-08-16 20:30:49

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

To uczucie, gdy odkrywasz, że okimon bohatera o imieniu Christ reprezentuje swoim zachowaniem wszystkie Siedem Grzechów Głównych... Mieliśmy dzisiaj z Riuszką ciekawą rozkminę, która pewnie zainspiruje jakiś większy wątek.

Wreszcie rozdział, w którym Christ wyrusza w podróż okimon. To jeden z dłuższych rozdziałów tego tomu (choć nie jestem pewna, czy najdłuższy). Christ ukazuje w nim też swój wyjątkowy talent (normalnie jak w My Little Pony - ciekawe, czy dostanie Uroczy Znaczek, kiedy już zda sobie sprawę, że to jest jego talentem X'D).
W tym rozdziale także jest nieco wątków z gier, ale już trochę mniej. Zobaczymy, co dalej. A raczej Wy zobaczycie. Ja wiem.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#8 2015-08-19 19:57:41

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

To uczucie, gdy odkrywasz, że jeden z Twoich przyjaciół to żywy Wolnomyślec... znaczy się Slowpoke.
Zapomniałam wspomnieć przy poprzedniej aktualizacji, ale w sobotę, 15. sierpnia byliśmy na meczu, spotkaliśmy się w pełnym gronie. Dwie osoby były na rowerach, reszta poruszała się komunikacją. Ja wśród grupy komunikacyjnej w pewnym momencie w tramwaju, w trakcie rozmowy zaczęłam klepać po głowie nasze obecne chodzące nieszczęście (upuściła sobie, biedaczka, metalowy taboret na duży palec i miała go przez kilka tygodni nie do użytku) czyli Misiaka. Misiak, kiedy przestałam już ją klepać po głowie, nagle wykonała leniwy ruch ręką, jakby chciała mnie trzepnąć w moją rękę. I od tego się zaczęło.
Dodajmy do tego, że Misiak była ubrana na różowo (to akurat nie jest dziwne, to jej ulubiony kolor, więc wszystko, co jej dajemy, jest różowe - ale tego dnia była w kolorze wybitnie slowpokowym). I dodajmy jeszcze, że dokładnie dzień wcześniej czytałam całej kompaniji (poza Misiakiem, której nie było) rozdziały dotyczące akcji w Azalew z Wolnostudnią... Misiak, oczywiście, po wyjaśnieniu, czym jest Slowpoke/Wolnomyślec, fochnęła, a ja miałam ubaw przez całą resztę dnia i wieczoru udowadniając, że jest Slowpokiem. Najlepsze było opowiadanie czegoś, wszyscy zareagowali śmiechem poza nią. Tekst Ooza: "Dajcie jej chwilę...", po czym po pół minucie oburzone "CO??". Nasz własny żywy Wolnomyślec X'D

A tak. No i jeszcze rozdział właśnie wrzuciłam. Trochę nudny, ale trochę ważny, bo pojawia się nowa postać. Bierzcie i cieszcie się z tego. Czy coś.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#9 2015-08-24 13:28:24

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Tytuł dzisiejszego rozdziału jest w całości dedykowany Misiakowi, o którym wspominałam w poprzedniej aktualizacji (żywy Slowpoke). Mianowicie chodzi o pewien dialog sprzed ponad czterech lat, kiedy inna znajoma pisząc opowiadanie, oznajmiła, że nie wie, co ma napisać dalej. Dodam, że było to na wakacjach, siedzieliśmy sobie przed naszym domkiem i każdy był zajęty swoimi sprawami.
Misiak, rozwiązując jakąś krzyżówkę, z kamienną miną oznajmiła:
- No, to napisz, że szli przez las.
Na co Tito odpowiedziała:
- Ale oni byli w lochu!
Misiak zamyśliła się na chwilę nad tym problemem, po czym filozoficznie stwierdziła:
- No, to nie szli.
Ten tekst stał się jednym z podstawowych memów naszej ekipy obok "nie ma bezkarnego Misiaka atakowania" czy "naćpany spadomiś" (pozdro Świat Dysku i nasze odchyły po dwudziestej). Ogółem Misiak jest twórczynią albo powodem powstawania większości naszych drużynowych memów. Od niej wziął się rzut krasnoludem, od niej mamy słynne "znikanie" i wiele, wiele innych. Paradoksalnie Misiak jest tą osobą w naszej drużynie, która praktycznie się nie odzywa, jest spokojna, łagodna, prawie że jej nie ma. Śmiesznie to czasem idzie.

Rozdział jest więc w hołdzie naszemu drogiemu Misiakowi, chociaż jego treść już mniej, bo jednak bohaterowie idą przez las... Dziwne.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#10 2015-08-28 22:38:59

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Dzisiejszy rozdział sponsoruje hasło: LIDERZY?!
Ten rozdział wywołał naprawdę wiele wesołości wśród moich przyjaciół, kiedy im go czytałam. Do tego stopnia, że przez połowę dialogów w nim, a także jeszcze w następnym, Ozio w momentach mówienia Christa potrafił wyskakiwać z nagłym: "Ale LIDERZY?!". Powstało z tego wiele gagów i żartów, które pewnie trafią do niesławnego Parody of Parody, w stylu, że Christ obudził się w środku nocy z okrzykiem "LIDERZY?!" i wiele, wiele innych.

A tak poza tym to rozdział o Legdybie Christa. Głównie o niej. Ale LIDERZY?!
(Muszę nagrać to w wersji dźwiękowej i wykorzystywać jako mem X"D Tak, jak przez wiele lat wykorzystywałam logo nocoty.pl)


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#11 2015-09-05 14:39:40

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Była dłuższa przerwa, ale ciężko mi było się zebrać w sobie. Ząb mi się rusza. W moim wieku to dość dziwne, na szczęście to ósemka, która i tak jest do wyrwania. Niemniej to i tak niepokojące, że dorosłej, młodej kobiecie zęby ruszają się jak przedszkolakowi albo wiekowej staruszce Zaraz idę do dentysty i autentycznie boję się tego. Wyrywanie ósemek to musi być prawdziwy koszmar!

Rozdział jest fajny. Śmiem twierdzić, że jeden z moich ulubieńszych. Wprowadzam w nim nową postać, której imię, nie ukrywam, zaczerpnęłam z gendebendingowej fantwórczości kucyków - to imię nosi tam męski odpowiednik Rarity i już od pierwszego wejrzenia imię to urzekło mnie i chciałam je gdzieś wykorzystać. A że przypadkiem akurat w Pokemonach była postać o imieniu brzmiącym podobnie...
Ogólnie rzecz biorąc im dalej w las, tym akcja będzie gęściejsza. Przyzwyczajajcie się do tego.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#12 2015-09-15 12:49:29

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Dłuższa przerwa. Głównie powodowana lenistwem, ale trochę też tym, że miałam wyrwany ząb, że się wzięliśmy za remont, a także brakiem reakcji jedynego zdolnego na razie do czytania Czytelnika na poprzedni rozdział. Za to mam spory zapasik rozdziałów - zaczęłam już trzeci, ostatni tom. Przynajmniej nie będzie przerw spowodowanych brakiem weny, nie?

Ta część jest całkiem przyjemna. Christ pokazuje w niej nieco więcej swojego sprytu i sportowego charakteru. Choć nie ukrywam, że nie mogę się doczekać, aż z Christem opuścimy miasto Wariat. I cieszę się, że to już za - spoilertime - dwa rozdziały. Na drodze trzydzieści dwa będzie się działo dużo, naprawdę dużo fajnych rzeczy. Już nie mogę się doczekać.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#13 2015-09-19 16:07:51

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Mamy najbardziej leniwego/niesłownego kierownika budowy.
Dzisiejszy rozdział wreszcie skupia się na tym, co w grach jest niezbędne do przechodzenia dalej - czyli odznace. Chcesz czy nie, musisz zbierać odznaki, choćby Twoim celem były konkursy albo złapanie ich wszystkich. Meh.
Ten rozdział podczas pisania i poprawiania wydawał się krótki. Ma równo dziewięć stron. Łał.


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#14 2015-09-24 01:22:40

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Kolejny rozdzialik. A mnie czeka masakryczne, przyspieszone leczenie zębów. Mam do wyrwania jeszcze +3 i prawie wszystkie pozostałe do przeleczenia. Masakra.
Ale wróćmy do rozdziału. Pierwsza odznaka. Przyznam, że pisanie walk stadionowych zawsze jest dla mnie ciekawe. W grach każdy stadion wygląda inaczej, w komiksie dodatkowo walki z liderami często przebiegały w dziwnych okolicznościach i na nietypowych zasadach (nadal uważam, że Erika ze Speciala lepsza byłaby jako zła postać, którą udawała podczas walki z Redem). Ta seria zaprezentuje nam wiele ciekawych walk z liderami, z których właściwie walka z Folklorem jest najnormalniejsza i poniekąd najnudniejsza. Jednak kolesiowi się spieszyło.
Niemniej lubię ten rozdział. Jak i wątek "tajemniszego" jaja...


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

#15 2015-09-26 14:19:33

 Nayia

Przyczajony Tygrys

Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 952
Punktów :   
Autor: Pokemon Parody (i innych)
Ulubiony kolor: pomarańczowy
Ulubiona muzyka: folk i rock
Ulubiona czekolada: mleczna

Re: Informacje

Kolejny rozdział. Lubię rozdziały z growym rywalem. Jakoś tak mi wyszła ta postać, a to dopiero początek.
Biedny Endymoniusz... nie ma szczęścia chłopak. No, ale ktoś, kogo rodzice tak nazwali...


Pokemon Parody - Silver&Gold - 44/66 rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Latarnia
Ostatni napisany: Epilog

Pokemon Parody - Silver&Gold+ - 0/43(+1) rozdziałów zamieszczonych
Następny rozdział: Prolog
Ostatni napisany: Rozkazy z góry

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemonfunn.pun.pl www.hirshbergiaweerland.pun.pl www.obozowa38bc.pun.pl www.forumakwa.pun.pl www.fsb.pun.pl